Meest eenvoudige wijnshop
UNIEK! 6 wijnen naar eigen keuze voor doosprijs
Gratis bezorging vanaf 75,-
1000+ exclusieve wijnen
Wijngemak
De webshop van Wijnhuis Wooning
Wijngemak
De webshop van Wijnhuis Wooning

Vale Dona Maria Very Old White Colheita Port 1940

Levendig complex rijk zacht fris zoet | Portugal | Douro

Lekker bij: Aperitief, Desserts, Kaas

Vale Dona Maria Very Old White Colheita Port 1940 is een zeer  bijzondere Port die sinds 1940 heeft gerijpt op eikenhouten vaten. Door meer dan 80 jaar rijping heeft hij een warme amberkleur gekregen met gouden glans.

De geur is fris en vol, met citrus, honing en tonen van gedroogd fruit en karamel. De smaak is rijk en krachtig met tonen van karamel, vanille, gedroogd fruit, maar ook fris, verfijnd en prachtig in balans.
De afdronk is lang, intens en zeer aangenaam.

Serveer deze Port bij oude kazen, blauwschimmelkaas, desserts met noten of karamel, maar ook heerlijk puur, licht gekoeld, als aperitief.

Een Port die speciaal is, door zijn lange rijping en vakmanschap, en die je niet snel vergeet!

Meer dan 80 jaar, terwijl de wereld transformeerde, wachtte een witte portwijn stilletjes om geproefd te worden. Met grote verwachting rijpte de Vale D. Maria Very Old White Porto Colheita 1940, waarbij de essentie in de loop der tijd verfijnde. Wanneer een witte portwijn voor het eerst wordt geproduceerd, is de kleur licht, vergelijkbaar met die van witte wijn. Naarmate de wijn ouder wordt, ondergaat hij echter een oxidatieproces door contact met lucht via de kleine poriën van de houten vaten waarin hij wordt bewaard. Dit oxidatieproces verdonkert de kleur van de wijn geleidelijk, van een aanvankelijk lichte tint naar een diepere amberkleurige of gouden tint. Er werden slechts 339 flessen geproduceerd, elk genummerd. Elk detail werd minutieus met de hand vervaardigd, van botteling tot etikettering.

Deze Prachtige en unieke Port is gemaakt van traditionele druiven uit de Douro, zoals Rabigato, Malvasia Fina, Códega do Larinho en Gouveio.

Vale D. Maria is een oud wijnhuis in de Douro-vallei in Portugal, vlak bij São João da Pesqueira. Het huis heeft een lange geschiedenis en wordt geleid door de familie Van Zeller, die al vele generaties Port maakt.

.

€ 770,00 per fles

Wijnkring Magazine

Meerdere keren per jaar brengen wij een wijn magazine uit boordevol verhalen en mooie aanbiedingen.        Wil je graag meer over wijn weten en/of leuke recepten ontdekken? Schrijf je dan in en ontvang het magazine via e-mail!

Lees het magazine

Klik hier voor onze geschenken en aanbiedingen

https://www.wijngemak.nl/vale-dona-maria-very-old-white-colheita-port-1940